Biuro Obsługi Klienta- +48 785 107 507 - Pn-Pt 8:00-16:00 - DARMOWA DOSTAWA OD 499 PLN (dla przesyłek do 30 kg)
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Elektroniczny adapter dynamometryczny

2018-03-29

Elektroniczne adaptery dynamometryczne

Elektroniczne adaptery dynamometryczne, podobnie jak elektroniczne klucze dynamometryczne, w odróżnieniu od tradycyjnych kluczy dynamometrycznych nie posiadają sprężyny, działają w oparciu o wałek skrętny z czujnikami. Dzięki precyzyjnej elektronice oraz sygnalizacji dźwiękowej i świetlnej elektroniczne adaptery dynamometryczne pozwalają na osiągnięcie wysokiej dokładności przy dokręcaniu z zadanym momentem. Elektroniczne klucze i adaptery dynamometryczne, dzięki wyeliminowaniu sprężyny, nie są również tak podatne na rozkalibrowanie - w przypadku tradycyjnego klucza dynamometrycznego ze sprężyną, po zakończeniu pomiarów, należy koniecznie ustawić minimalną wartość momentu na kluczu, istnieje bowiem ryzyko rozkalibrowania klucza. Elektroniczny adapter wyłączy się automatycznie.

Elektroniczne adaptery dynamometryczne, np. z serii T19 Jonnesway, umożliwiają wyświetlanie zadanego i uzyskiwanego momentu w kliku jednostkach (Nm, lb-ft, lb-in, kg-m, kg-cm), są przystosowane do dokręcania śrub zarówno z prawym, jak i lewym gwintem, posiadają funkcję trybu ciągłego wyświetlania momentu. Niektóre adaptery, np. elektroniczny adapter dynamometryczny C8218 bywają wyposażone w redukcje / przejściówki umożliwiające wykorzystywanie narzędzia dynamometrycznego z grzechotkami z różnym rozmiarem trzpienia.

Zachęcamy do obejrzenia filmu z pracy przykładowego adaptera dynamometrycznego elektornicznego marki Corona Exclusive C8218 - kliknij tutaj 

Wkrótce oferta narzędzi dynamometrycznych Jonnesway na www.cooltools.pl zostanie poszerzona o elektroniczne adaptery dynamometryczne Jonnesway: T19200N z zakresem 20-200 Nm oraz T19136N z zakresem 10-135 Nm.
Adapter dynamometryczny Jonnesway T19136N

pixelpixel