Biuro Obsługi Klienta- +48 785 107 507 - Pn-Pt 8:00-14:00 - DARMOWA DOSTAWA OD 499 PLN (dla przesyłek do 30 kg)
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Klucze dynamometryczne 1/4"

( ilość produktów: 15 )

KLucze dynamometryczne 1/4"

Klucze przeznaczone do nasadek o napędzie (chwycie) 1/4" (potocznie nazywanym najmniejszym rozmiarem). Kucze dynamometryczne o zmiennym ustawieniu momentu obrotowego. W ofercie posiadamy klucze znanych producentów jak Teng Tools, Jonnesway, King Roy, Yato, Rocks, Corona/Richmann. Dostępne są narzędzia z certyfikatem kalibracji jak i bez. W przypadku gdy nie znajdujesz klucza dynamometrycznego jakiego potrzebujesz zawsze możesz napisać do nas maila z prośbą o indywidualną wycenę.

Co oznacza 1/4" w przypadku klucza dynamometrycznego?

Oznaczenie 1/4" w przypadku klucza dynamometrycznego odnosi się do rozmiaru gniazda, czyli elementu, który jest zamocowany na końcu klucza i służy do trzymania końcówek nasadek. Konkretnie, oznaczenie 1/4" oznacza średnicę zewnętrzną gniazda klucza dynamometrycznego wynoszącą 1/4 cala lub 6,35 mm.

W praktyce oznaczenie to oznacza, że do klucza dynamometrycznego z gniazdem o średnicy 1/4" można używać końcówek nasadek o tej samej średnicy. Takie końcówki są dostępne w różnych rozmiarach, od bardzo małych np. do pracy na elektronice, po większe przeznaczone do prac mechanicznych.

Rozmiar gniazda klucza dynamometrycznego jest ważny, ponieważ wpływa na zakres momentu obrotowego, który może być przekazywany przez narzędzie. Klucze dynamometryczne z gniazdem 1/4" są zazwyczaj stosowane do prac o mniejszym wymagającym momencie obrotowym, takich jak naprawa rowerów, motocykli, czy prac mechanicznych na maszynach domowych.

pixel