Biuro Obsługi Klienta- +48 785 107 507 - Pn-Pt 8:00-14:00 - DARMOWA DOSTAWA OD 499 PLN (dla przesyłek do 30 kg)

Fajkowe

( ilość produktów: 14 )

Klucze fajkowe to specjalistyczne narzędzia ręczne zaprojektowane do odkręcania i dokręcania śrub oraz nakrętek w trudno dostępnych miejscach. W naszej ofercie posiadamy produkty renomowanych marek, takich jak CORONA RICHMANN i QUATROS. Znajdziesz tu klucze fajkowe w rozmiarach od 6mm do 22mm.

 

Wybierając klucze fajkowe z naszej oferty, masz pewność, że korzystasz z narzędzi najwyższej jakości, które ułatwią i usprawnią Twoją pracę w najbardziej wymagających warunkach. Dzięki naszym produktom każda operacja będzie przebiegać sprawnie i efektywnie.

Klucze fajkowe, znane również jako klucze rurowe lub klucze nasadowe, są używane do pracy z połączeniami śrubowymi umieszczonymi w miejscach, gdzie standardowe klucze nie mogą sięgnąć. Klucze fajkowe mają charakterystyczny kształt litery "L" lub "T", co pozwala na lepszy dostęp do śrub umieszczonych w głębi konstrukcji. Działają na zasadzie dźwigni, co pozwala na uzyskanie większego momentu obrotowego przy mniejszym wysiłku użytkownika.

 

Rodzaje kluczy fajkowych:

 

  1. Klucz fajkowy prosty: Tradycyjny klucz fajkowy w kształcie litery "L", idealny do pracy w miejscach, gdzie wymagana jest większa dźwignia.
  2. Klucz fajkowy z przegubem: Wyposażony w przegub kulowy lub elastyczny, co umożliwia dostęp do śrub pod różnymi kątami. Idealny do pracy w bardzo ograniczonych przestrzeniach.
  3. Klucz fajkowy teleskopowy: Posiada regulowaną długość, co pozwala na dostosowanie narzędzia do konkretnej pracy i uzyskanie lepszej dźwigni.

 

Na co zwrócić uwagę przed zakupem?

 

  1. Rozmiar: Upewnij się, że wybrany klucz fajkowy ma odpowiedni rozmiar do śrub i nakrętek, z którymi będziesz pracować. Klucze fajkowe są dostępne w różnych rozmiarach od 6mm do 22mm.
  2. Materiał wykonania: Wybierz klucze wykonane z wysokiej jakości stali, która zapewnia trwałość i odporność na korozję.
  3. Ergonomia: Zwróć uwagę na uchwyt klucza, aby był wygodny i zapewniał pewny chwyt, co zwiększa komfort pracy.
  4. Funkcjonalność: Jeśli pracujesz w trudno dostępnych miejscach, wybierz klucze z przegubem lub teleskopowe, które zapewnią lepszy dostęp i większą wszechstronność.

 

Ważne zasady przy użytkowaniu:

 

  1. Bezpieczeństwo: Używaj odpowiedniego sprzętu ochronnego, takiego jak rękawice i okulary ochronne, aby uniknąć urazów podczas pracy.
  2. Prawidłowe użytkowanie: Unikaj przekraczania maksymalnego momentu obrotowego, aby nie uszkodzić narzędzia lub śruby.
  3. Konserwacja: Regularnie czyść i smaruj klucze fajkowe, aby zapewnić ich długotrwałe działanie. Przechowuj je w suchym miejscu, aby zapobiec korozji.
  4. Kontrola stanu: Regularnie sprawdzaj stan kluczy fajkowych pod kątem zużycia lub uszkodzeń, aby zapewnić bezpieczeństwo i skuteczność pracy.

pixel