Biuro Obsługi Klienta- +48 785 107 507 - Pn-Pt 8:00-14:00 - DARMOWA DOSTAWA OD 499 PLN (dla przesyłek do 30 kg)

PUBLICAT

( ilość produktów: 1 )

Wydawnictwo Publicat rozpoczęło działalność w 1990 roku, początkowo pod nazwą Podsiedlik-Raniowski i Spółka. Oferta wydawnictwa skierowana jest do czytelników w różnym wieku i o różnorodnych zainteresowaniach. W ofercie oficyny znajdują się książki edukacyjne, historyczne poradniki, albumy, a także literatura piękna i rozrywkowa.

Nazwę PUBLICAT S.A. przyjęto w marcu 2004 roku, w związku z planowanym dynamicznym poszerzaniem oferty. Zgodnie z założonym kierunkiem rozwoju, w 2004 roku w skład grupy PUBLICAT weszło wrocławskie Wydawnictwo Dolnośląskie. W roku 2005 dołączyło do niej katowickie Wydawnictwo Książnica. Kolejny rok to wydzielenie programu książek dla dzieci i objęcie ich nazwą Papilon. W roku 2007 częścią grupy stała się warszawska Elipsa.

Struktura firmy oparta jest na doświadczonych wydawcach, którzy zajmują się ściśle określonymi segmentami programu edytorskiego. Korzystają oni z bogatych zasobów grupy (m.in. archiwum materiałów ilustracyjnych i fotograficznych, zespołu redaktorów i grafików). Docierają do czytelników przez wspólny pion sprzedaży z siecią przedstawicieli obejmującą całą Polskę.

Książki grupy oferowane są w księgarniach, sieciach księgarskich, hurtowniach, marketach, sieciach kolporterskich, przez internet oraz w systemie sprzedaży bezpośredniej i przez katalogi klubów książki.

W skład grupy wydawniczej PUBLICAT S.A. wchodzą wydawnictwa:

  • Publicat – poradniki, książki popularnonaukowe,
  • Elipsa – albumy (popularnonaukowe, krajoznawcze), poradniki tematyczne,
  • Papilon – książki dla dzieci,
  • Centrum Edukacji Dziecięcej – książki edukacyjne dla dzieci oraz książki dla rodziców i nauczycieli,
  • Wydawnictwo Dolnośląskie – beletrystyka (m.in. literatura faktu, kryminał), biografie,
  • Książnica – beletrystyka (m.in. literatura kobieca, powieść historyczna).

Szczegółowe informacje dotyczące ich programów oraz funkcjonowania znajdą Państwo na odpowiednich podstronach tego serwisu.

PUBLICAT S.A. jest grupą wydawniczą publikującą książki adresowane do:

  • dorosłych czytelników (beletrystyka, poradniki, albumy),
  • młodzieży (beletrystyka, książki popularnonaukowe i edukacyjne),
  • dzieci (klasyka, autorzy współcześni, książki edukacyjne).

Katalog PUBLICAT S.A. obejmuje więc pełną ofertę rynkową: od książek dla dzieci przez publikacje popularnonaukowe, słowniki, encyklopedie, albumy krajoznawcze i poradniki po książki z zakresu literatury faktu i literatury pięknej. Grupa wydawnicza Publicat S.A. jest jednym z największych wydawców oferty rynkowej w Polsce.

pixel